برگ و بار | تاثیر میوه خشک بر لاغری و تناسب اندام

هادی همایی  1398/08/13 

زمان مطالعه: 3 دقیقه

انواع میوه خشک (چیپس میوه) از نظر غذایی، طبیعی و سالم شناخته می شود. از آنجایی که میزان کالری این ماده غذایی بالا است، برای افزایش انرژی فوری برای کسانی که ورزش می کنند یا سفر می روند بسیار مناسب است. اگر می خواهید از مخلوط انواع میوه خشک استفاده کنید، می‌توانید آن را با آجیل (ترجیحا خام) ترکیب کنید.

در این مقاله راجع به تاثیر میوه خشک بر لاغری بیشتر صحبت می‌کنیم؛ یعنی کشمشها، آلو خشک، خرما، زردآلو خشک، کرن بری و غیره. در مورد تاثیر چیپس میوه  بر لاغری نظرات متفاوتی وجود دارد. اما همه معتقدند این خوراکی کاملا سالم و مغذی است. قصد داریم به بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری بپردازیم؛

مطالعاتی بر روی تاثیر میوه خشک بر لاغری

تعدادی مطالعه مشاهده‌ای که به بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری پرداخته، نشان می دهد که مصرف انواع میوه خشک با کاهش وزن ارتباط مستقیم دارد. پرسشنامه NHANES که در طول سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ انجام شد، به بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری در بزرگسالان پرداخت. وزن بدن، BMI، دور کمر ،چاقی کل بدن و چاقی شکمی در افرادی که این میان وعده (چیپس میوه) را مصرف کرده بودند نسبت به کسانی که مصرف نکردند، کاهش داشت. محققان به تاثیر میوه خشک بر لاغری و اثر آن بر کاهش چاقی شکمی پی بردند. این تحقیق نشان داد که مصرف این میان وعده بر تغذیه بهتر و جذب مواد مغذی اثر دارد.

 

برای دریافت تخفیف اولین خرید ، شماره تماس و نام خود را به شماره  09387554691 پیامک کنید.

 

۱. میوه خشک به عنوان میان وعده ای برای کنترل اشتها

مطالعه ای انجام شد که در آن اثر مصرف آلو خشک قبل از غذا (به عنوان یک میان وعده) جهت کاهش اشتها مورد بررسی قرار گرفت. ۴۵ فرد سالم برای این مطالعه انتخاب شدند. قبل از وعده غذایی به برخی از آنها آلو خشک و به برخی نان، با همان میزان کالری داده شد. سپس مشاهده شد آنهایی که آلو خشک مصرف کرده بودند در وعده غذایی بعدی، کالری کمتری مصرف کردند. میزان گرسنگی سنجیده شده در آن هایی که آلو خشک مصرف کرده بودند، کاهش یافته بود. از آنجا که هر دو خوراکی کالری برابری داشتند، محققانی که به بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری پرداخته بودند، این علت را به فیبر زیاد موجود در آلو خشک نسبت دادند.

 

برای خرید انواع آلو خشک درجه یک اینجا کلیک کنید.

 

با اینکه این مطالعه نشان می دهد که انواع میوه خشک، سالم تر از دیگر میان وعده های عادی است، اما آنچه مهم است این است که باید به میزان مصرف آن دقت کرد. اگر میزان مصرف را محدود نکنید قطعاً کالری‌های بیشتری را جذب بدن خواهید کرد. میوه های خشک از نظر اندازه کوچک هستند ولی کالری زیادی دارند. زیرا میزان آب موجود در میوه تازه گرفته شده و کالری زیادی در میوه خشک ذخیره شده است. این پاسخ به این سوال است؛ که چرا کالری میوه خشک بیشتر است؟

 

۲. انواع میوه خشک اثر مفیدی بر عوامل متابولیسم (سوخت و ساز) بدن دارد

چیپس میوه منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی است. برای بررسی اینکه آیا این میان وعده اثر مفیدی بر روی سلامت متابولیسم(سوخت و ساز) دارد، تحقیقی انجام شد. این آزمایش کلینیکی برای تشخیص اینکه مصرف انواع میوه خشک چه پتانسیلی بر کاهش خطر بیماری های قلبی_عروقی در بانوان یائسه دارد، انجام شد. به مدت یک سال اثر سیب خشک و آلو خشک مورد بررسی قرار گرفت. در طول زمان مطالعه مشاهده نشد که مصرف چیپس میوه اثری بر جذب کالری بیشتر داشته باشد. یعنی مصرف به اندازه این میان وعده باعث جذب کالری بیش از حد نشد. با این حال، کسانی که سیب خشک مصرف کرده بودند یک و نیم کیلوگرم وزن کم کردند. تاثیر میوه خشک بر لاغری در گروهی که آلو خشک مصرف کرده بودند به همین شکل مشاهده شد.

 

برای خرید سیب خشک درجه یک اینجا کلیک کنید.

 

تغییرات مثبتی در سطح کلسترول، بعد از سه ماه در گروهی که سیب خشک مصرف کرده بودند مشاهده شد. این تغییرات مثبت در گروهی که آلو خشک مصرف کرده بودند بعد از شش ماه دیده شد. پس این نتیجه بدست آمد که مصرف انواع چیپس میوه به دلیل آنتی اکسیدان موجود در آن و خواص ضد التهابی آن، برای سلامتی انسان مفید است.

 این مطالعه نشان می دهد که مصرف عادی کشمش می تواند به کاهش فشارخون و کلسترول کمک کند. یک محصول جدید شامل سیب خشک که با آب نارنگی غنی شده بود، بعد از مصرف باعث کاهش عوامل خطر قلبی_عروقی و کاهش التهاب در سیستم گوراش کودکان چاق شد.

نتیجه گیری

همان طور که مشاهده کردید همه مطالعاتی که به بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری پرداخته اند به این نتیجه رسیده اند که، این میان وعده به دلیل داشتن فیبر زیاد و قند طبیعی می تواند در تناسب اندام موثر باشد. نکته مهم این است که مصرف این خوراکی باید به اندازه باشد تا سلامتی شما تضمین گردد.

 

لذت داشتن اندام متناسب با برگ و بار، ورود به فروشگاه اینترنتی برگ و بار

 

به صفحه اینستاگرام برگ و بار بپیوندید: @bargobaar  

مقالات مرتبط :


ورود با حساب گوگل
نظرات کاربران
ارسال نظر
امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
7 روز هفته پاسخگوی شما هستیم.