برگ و بار | نگرانی در مورد تاثیر میوه خشک بر لاغری

هادی همایی  1398/08/17 

نگرانی ها در مورد تاثیر میوه خشک بر لاغری

زمان مطالعه:   4 دقیقه

مقدمه : همیشه سوالات و نگرانی هایی در مورد تاثیر میوه خشک بر لاغری وجود دارد. برخی این ماده غذایی را باعث چاقی و برخی آن را باعث لاغری می دانند. در کل مصرف به اندازه مواد غذایی سالم فواید مثبتی برای سلامت بدن دارد.در این مطلب به بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری می پردازیم و به نگرانی های موجود در این زمینه با توجه به تحقیقات علمی پاسخ می دهیم. در مقالات بعدی به بررسی تاثیر میوه خشک بر افزایش وزن و چاقی خواهیم پرداخت.

 

تاثیر میوه خشک بر لاغری می تواند به میزان مصرف آن مرتبط باشد!

یکی از از مهمترین نگرانی ها در مورد تاثیر میوه خشک بر لاغری میزان مصرف آن است. از بین رفتن آب میوه تازه باعث کاهش حجم میوه تا حدود ۷۵ درصد می شود. کاهش آب موجود به معنی کاهش ویتامین های محلول در آب مانند ویتامین c است. با این حال ویتامین c دوباره از طریق آب مرکبات که به میوه در طول خشک کردن اضافه می شود، به دست می آید. البته اضافه کردن ویتامین c بیشتر توسط تولید کنندگان خارجی انجام می شود.

کاملاً واضح است که مقدار مشخصی از میوه های خشک در برابر همان مقدار میوه تازه میزان زیادی کالری را به بدن شما اضافه می کند. توصیه می شود که میزان هر وعده مصرف میوه خشک را یک چهارم پیمانه در نظر بگیرید.

 

برای دریافت تخفیف اولین خرید ، شماره تماس و نام خود را به شماره  09387554691 پیامک کنید.

 

برای بررسی تاثیر میوه خشک بر لاغری به مقایسه غذایی و جدول میزان کالری میوه خشک و میوه تازه  نگاهی بیاندازید؛ و در ادامه همراه ما باشید.

100گرم آلو خشک 100گرم آلو تازه  
240 کالری 46 کالری انرژی    
2.2 گرم 0.7 گرم پروتین
0.4 گرم 0.3 گرم چربی
7 گرم 1.4 گرم فیبر
38 گرم 10 گرم    قند طبیعی   
1 میلی گرم 0.17 میلی گرم آهن
732 میلی گرم 157 میلی گرم پتاسیم

 

 

تاثیر میوه خشک بر لاغری و قند موجود در آن

نگرانی دیگری که در مورد تاثیر میوه خشک بر لاغری وجود دارد، به میزان قند موجود در آن مرتبط است. جدول زیر دید مختصری راجع به میزان قند میوه تازه و خشک ارائه می کند:

         معادل میوه تازه         

قند طبیعی موجود در

میوه های خشک شده

نام
2 عدد سیب تازه 49 گرم در هر پیمانه سیب خشک
 23 عدد زردآلوی تازه 69 گرم در هر پیمانه زردآلو خشک
2 عدد موز تازه 35 گرم در هر 100 گرم موز خشک (چیپس موز)
4.5 پیمانه بلوبری تازه 68 گرم در هر پیمانه بلوبری خشک
2.5 پیمانه کرن بری تازه 10 گرم در هر پیمانه کرن بری خشک
90 حبه انگور 25 گرم در 42 گرم کشمش
4 پیمانه آلوی تازه 66 گرم در هر پیمانه آلو خشک

 

لذت داشتن اندام متناسب با برگ و بار، ورود به فروشگاه اینترنتی برگ و بار

قند طبیعی موجود در میوه های خشک فروکتوز و دکستروز است. گفته می شود فروکتوز دلیل افزایش وزن و تغییرات قند در بدن است. با این وجود مواد معدنی و ویتامین درون میوه خشک و همچنین فیبر موجود در آن، از چنین اثرات منفی پیشگیری می کند. میوه های خشک قند اضافی که باعث افزایش قند خون می شود را در خود ندارند.

مواردی هست که باید به خاطر بسپارید؛

  • میوه های خشک نباید مانند آب نبات مزه دار شوند. بعضی میوه های خشک ترش هستند مانند گیلاس و کرن بری؛ برای شیرین کردن، تولیدکنندگان آنها را به وسیله آب میوه یا شکر اضافی شیرین می کنند. اگر میوه های خشک شامل شکر اضافی است برای کاهش وزن عاقلانه نیست که از آن به عنوان میان وعده استفاده کنید.
  • دی اکسید سولفور به عنوان یک آنتی اکسیدان و ماده نگهدارنده برای حفظ رنگ و طعم استفاده می شود.برخی افراد به دی اکسید سولفور و سولفیت ها آلرژی دارند. این مساله می‌تواند باعث واکنش آسمی یا اختلال دستگاه گوارش شود. در این حالت شما باید از از خوردن میوه های خشک رنگ شده خودداری کنید و یا از فروشنده نداشتن سولفیت ها را جویا شوید.

 

برای افزایش تاثیر میوه خشک بر لاغری میزان مصرف باید چقدر باشد؟

با توجه با اینکه این خوراکی شامل قند و کالری زیاد می شود باید در مصرف آن تعادل را در نظر گرفت. در غیر اینصورت موجب چاقی خواهد شد. با توجه به توصیه ها میزان مصرف را 20 گرم در هر وعده قرار دهید. بر اساس توصیه  USDA(سازمان ملی کشاورزی آمریکا) افراد بزرگسال روزانه باید یک و نیم تا دو پیمانه میوه تازه مصرف کنند. هر نصف پیمانه میوه خشک حدوداً برابر با یک پیمانه میوه تازه می باشد.

 برای اطلاع از تخفیف ها، به صفحه اینستاگرام برگ و بار بپیوندید:   @bargobaar

نتیجه گیری

با توجه به مطالعات علمی تاثیر میوه خشک بر لاغری و کاهش شیوع چاقی کاملا قابل مشاهده است. اما هیچ مطالعه ای نشان نمی دهد که خوردن زیاد این میان وعده مغذی به طور مستقیم منجر به لاغری می شود. با این حال اگر شما وعده غذایی کمی دارید، به عنوان جایگزینی برای میان وعده های رایج و کمک به مصرف مواد مغذی روزانه، می توانید از انواع میوه های خشک استفاده کنید. پس با یک رژیم غذایی مناسب و مصرف به اندازه، نگرانی ها در مورد تاثیر میوه خشک بر لاغری را از بین ببرید.

 داشتن اندامی متناسب با برگ و بار، ورود به فروشگاه اینترنتی برگ و بار

مقالات مرتبط :


ورود با حساب گوگل
نظرات کاربران
ارسال نظر
امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
7 روز هفته پاسخگوی شما هستیم.